Medycyna Podróży

Zdrowie w podróży, to nowoczesna dziedzina medycyny, która pomaga każdemu zaplanować bezpieczną podróż w każde miejsce świata.

Proponujemy:

 • Konsultacje lekarskie przed podróżą
 • Wysoką jakość porad medycznych

Najważniejsze zagadnienia związane z medycyną podróży:

 • Biegunki podróżnych
 • Szczepienia obowiązkowe i zalecane
 • Apteczka podróżna
 • Leki przeciw malarii

Zalecane i obowiązkowe szczepienia:

 • Żółta gorączka (yellow fever) – szczepionka żywa, atenuowana, zalecana przed wyjazdem do stref endemicznych. Uodparnia na 10 lat.
 • Dur brzuszny – szczepionka inaktywowana, zalecana przed wyjazdem do stref endemicznych. Uodpornienie po jednorazowym szczepieniu 3-4 lat.
 • Zapalenie wątroby A i B – szczepionka inaktywowana, zalecana nie tylko przed podróżą, ale także w naszych warunkach epidemiologicznych.
 • Szczepienie przeciw poliomielitis, ch. Heinego-Medina – szczepionka inaktywowana dla dorosłych przed wyjazdami w rejony endemiczne.
 • Szczepienie przeciwko błonicy i tężcowi – zalecane w każdych warunkach geograficznych:
 1. skojarzona szczepionka przeciw błonicy, tężcowi i polio dla dorosłych
 2. skojarzona szczepionka przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi dla dorosłych
 3. skojarzona szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio dla dorosłych

Po szczepieniu podstawowym uodpornienie na 10 lat.

Pamiętajmy:

 1. Na specjalistyczną konsultację najlepiej zgłosić się na sześć do ośmiu tygodni przed wyjazdem, która pozwoli na sprawne zaplanowanie i zrealizowanie profilaktyki szczepień.
 1. Wybierając się w podróż z dziećmi czy osobami przewlekle chorymi, najlepiej zgłosić się na konsultacje jeszcze wcześniej, bowiem w tych sytuacjach mogą być potrzebne dodatkowe przygotowania.
 1. Decydując się na wyjazd w trybie last-minute również warto skorzystać z profilaktyki, np. przyjąć niektóre szczepionki, otrzymać informacje jak bezpiecznie dla zdrowia zachowywać się w krajach tropikalnych oraz jak odpowiednio wyposażyć apteczkę.

Szczegółowych informacji udziela rejestracja, pod nr tel. 58 501 01 01.

Międzynarodowa Książeczka Szczepień (International Certificate of Vaccination and Prophylaxis) to oficjalny dokument potwierdzający przebycie szczepień lub innej formy profilaktyki przed podróżą.

Książeczka bywa nazywana „żółtą książeczką” lub „medycznym paszportem turysty”. Aktualnie obowiązujący w naszym kraju wzór tego dokumentu został ustalony przez Ministerstwo Zdrowia w roku 2010.

Wpisy do książeczki dotyczące szczepień obowiązkowych mogą być sprawdzane podczas przekraczania granic państwowych. Warto w niej odnotowywać także przeprowadzenie szczepień zalecanych, co ułatwi ocenę uodpornienia podróżnego podczas konsultacji lekarskich w przyszłości, przed kolejną wycieczką.

Umów się na wizytę do specjalisty

Potrzebujesz porady zdrowotnej? Skontaktuj się z nami i umów na wizytę ze specjalistą.

Pn – Pt: 7:00 – 20:00
Sb – Nd: Zamknięte

ul. Wojska Polskiego 5A,
83-110 Tczew

Jesteśmy też na: