Lekarz kardiolog dziecięcy

Lekarz kardiolog, kardiologia dziecięca. Zajmuje się leczeniem człowieka od pierwszych dni życia: niemowląt, dzieci małych i dużych – do osiemnastego roku życia. Jest oddzielną dziedziną dlatego, że dziecko, szczególnie małe, różni się znacznie od osoby dorosłej, zwłaszcza chwiejnością równowagi wodno-elektrolitowej oraz regulacją temperatury ciała czy innych procesów metabolicznych. Poza tym kardiolog dziecięcy spotyka się też z innymi chorobami właściwymi dla tego przedziału wiekowego, jak choćby wady wrodzone.

Kiedy kardiolog dziecięcy bywa potrzebny?

Młodzi pacjenci są często kierowani do kardiologa dziecięcego w związku z podejrzeniem choroby serca na podstawie objawów klinicznych, takich jak sinienie, po wykryciu szmerów serca u dzieci lub z powodu objawów, takich jak duszność czy niewielki przyrost masy ciała. Historia rodzinna problemów z sercem u rodzeństwa lub krewnych jest również często powodem do przeglądu kardiologicznego u dzieci.

Korzyści z kardiologii dziecięcej w Medical Medycyna

Niektóre choroby serca u dzieci mogą być leczone w naszych placówkach bez konieczności wykonywania zabiegów interwencyjnych lub operacji serca u młodych pacjentów. W przypadku konieczności ich wykonania, stworzony plan opieki zapewni bezpośredni dostęp do najlepszych w Polsce lekarzy interwencyjnych i chirurgów dziecięcych.

Inne powody, dla których warto korzystać z lekarskich usług kardiologicznych w naszych placówkach

  • Wykonujemy badania z pomocą najnowocześniejszego sprzętu;
  • Empatyczna opieka o uznanej jakości;
  • Ekspercki, doświadczony zespół lekarzy i pozostałych pracowników medycznych;
  • Opieka kardiologiczna skoncentrowana w pełni na dziecku i jego rodzinie.

W Medical Medycyna Twoje dziecko pozostaje w najlepszych rękach!

lek. med. kardiolog pediatra Hanna Mulewska

Umów się na wizytę do specjalisty

Potrzebujesz porady zdrowotnej? Skontaktuj się z nami i umów na wizytę ze specjalistą.

Pn – Pt: 7:00 – 20:00
Sb – Nd: Zamknięte

ul. Wojska Polskiego 5A,
83-110 Tczew

Jesteśmy też na: