Lekarz ginekolog-położnik

GINEKOLOG/POŁOŻNIK sprawuje opiekę lekarską nad kobietą w każdym okresie jej życia, przede wszystkim opiekę profilaktyczną nad kobietami – zlecanie lub wykonywanie badań przesiewowych takich jak cytologia, mammografia, usg piersi. Zadaniem ginekologa, ginekologa położnika jest zapobieganie i leczenie chorób kobiecych narządów płciowych, leczenie chorób wenerycznych, czy chorób związanych z płodnością.
W swojej pracy ginekolog położnik skupia się przede wszystkim na:

  • opiece nad kobietami w okresie prokreacji: udziela przyszłym matkom informacji dotyczących ciąży – jej przebiegu, możliwych zagrożeń, porodu
  • opiece nad kobietami w ciąży: wykonuje niezbędne badania, ocenia stan zdrowia matki i dziecka, zleca dodatkowe badania w razie potrzeby

W przypadku nieprawidłowego przebiegu porodu prowadzi działania prewencyjne. Zajmuje się także leczeniem chorób, które towarzyszą ciąży (np. cukrzyca, nadciśnienie).

Gabinet ginekologiczno-położniczy wyposażony jest w najnowszej klasy aparat USG z nowoczesną opcją obrazowania w technologii 3D i 4D. Obrazowanie to jest jedną z bardziej innowacyjnych metod diagnostyki obrazowej, wykonywane u kobiet w ciąży. Pozwala na zobrazowanie płodu trójwymiarowo w czasie rzeczywistym. Daje to możliwość dokładniejszego niż w przypadku tradycyjnego USG, zobaczenia płodu. USG 3D i 4D umożliwia rodzicom zaobserwowanie rozwijających się narządów dziecka, a nawet jego mimiki.

USG 3D i 4D daje możliwość stwierdzenia:

  • czy dziecko rozwija się prawidłowo;
  • jaki jest stan zdrowia dziecka;
  • czy narządy rozwijają się prawidłowo;
  • czy można wykluczyć ewentualne wady genetyczne.

lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii Kaja Majda

lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii Magdalena Furtak

lek. med. ginekolog-położnik Marta Błaszczak

lek. med. ginekolog-położnik Renata Fiuk-Kuszka

Umów się na wizytę do specjalisty

Potrzebujesz porady zdrowotnej? Skontaktuj się z nami i umów na wizytę ze specjalistą.

Pn – Pt: 7:00 – 20:00
Sb – Nd: Zamknięte

ul. Wojska Polskiego 5A,
83-110 Tczew

Jesteśmy też na: