Nocna i Świąteczna Opieka zdrowotna

Z dniem 01.10.2017r. ZOZ Medical zaprzestał świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w ośrodkach zdrowia – Kopytkowo, Pszczółki, Pruszcz Gdański (powiat starogardzki i gdański).

Świadczenia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej pozostają w ośrodku zdrowia Medical w Gniewie, przy ul. Witosa 10 (powiat tczewski) – opieka świadczona jest przez Szpitale Tczewskie S.A.

Kopytkowo (powiat starogardzki) – pomoc świadczona jest przez Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.,ul. dr. Józefa Balewskiego 1, 83-200 Starogard Gdański. tel. 58 774 96 80

Pszczółki, Pruszcz Gdański (powiat gdański) – pomoc świadczona jest w Pruszczu Gdańskim przy ul. Raciborskiego 2 (nowa siedziba Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego) tel. 58 773 30 31 

Świadczenia NOCH udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i dni świąteczne w godz. 8:00 – 8:00 (całodobowo). Dyżury lekarskie zabezpiecza pielęgniarka oraz karetka z sanitariuszem.

W razie konieczności, w uzasadnionych medycznie przypadkach, lekarz lub pielęgniarka realizują świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w domu chorego.

NOCH dotyczy sytuacji nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośredniemu zagrożeniu życia lub istotnego uszczerbku na zdrowiu, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy oraz gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni POZ może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Świadczenie udzielane w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielane są bez skierowania. Nie obowiązuje rejonizacja, można zgłaszać się o pomoc do dowolnego punktu nocnej opieki.

W ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej nie można uzyskać:
– wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem;
– recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym;
– rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia.

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub stanach nagłych mogących prowadzić do istotnego uszczerbku zdrowia, jak np. utrata przytomności, zaburzenia świadomości, drgawki, nagły, ostry ból w klatce piersiowej, nasilona duszność, nagły ostry ból brzucha, krwotok, zatrucia, oparzenia, poważny uraz, wypadek czy poród, należy wezwać Pogotowie Ratunkowe (tel.999, kom.112).

Gniew

Poniedziałek – Piątek 18:00 – 8:00
W soboty, niedziele i dni świąteczne czynna całodobowo.

ul. Witosa 10, 83-140 Gniew

Potrzebujesz porady zdrowotnej? Skontaktuj się z nami i umów na wizytę ze specjalistą.

Pn – Pt: 7:00 – 20:00
Sb – Nd: Zamknięte

ul. Wojska Polskiego 5A,
83-110 Tczew

Jesteśmy też na: